Dell Yedek Parça Hoşgeldiniz.

  • Pendik
  • Çalışma Zamanımız
    7/24 HİZMET VERMEKTEYİZ.
  • E-Posta
    bilgi@dellyedekparca.com
Dell cihazın disk'i %100 çalışma sorunu

21 Aug

Dell cihazlarda disk %100 çalışma sorunu aslında dell cihazın sorunu değil işletim sisteminin yani Windows 10' un en bilindik sorunlarından biridir. Bu sorun tamamen yazılım sorunudur.

Sizin genede içiniz rahat etmesi için cihazınızın donanım test'i yapmanızı tavsiye ederiz. Donanım test' i Dell Diagnostic test'i yada Dell Supportassist testlerini yapabilirsiniz.

Donanım test de hiç bir donanım sorunu çıkmazsa bu sorunun tamamen yazılımsal sorun olduğunu ispatı sayılabilir. Söz konusu sorun benim gördüğüm tamamen yazılım sorunudur.

Bu sorun gene benim gördüğüm sadece Windows 10 kaynaklı çıkmaktadır. Sorun genelde Windows 10 güncelleştirmelerinin yapılmamasından kaynaklıdır. Windows 10 versiyonu eskiyse bu sorun kesin olarak yaşıyorsunuzdur.

Makale resminde de göreceğiniz gibi disk'i en çok kullanan uygulamalar arasında windows' un System veya Hizmet Ana Bilgisayarı olduğunu göreceksiniz.

 

    Windows 10 versiyonunuzu öğrenmek için Başlat menüsündeki arama alanından winver yazdığınızda yandaki resimde görüldüğü gibi version yazan alanda yazmaktadır.

    Şuan için en güncel versiyon 1803' dür. Eğer sizin sürümünüz 1803' den eskiyse başlat menüsünden ayarlar seçeneğinden yer alan Güncelleştirme & Kurtarma menüsünden yapmalısınız.

    Tüm güncellemeleri yaptıktan sonra göreceksiniz ki disk kullanım oranı düştüğüne gözünüzle şahit olacaksınız. 

 

Yorumlar (3)

resim yok
Ferdi Güngör – 14/10/2017 - 14:19:59
Bu paylaşım gerçekten çok işime yaradı. sorunum tamamen ortadan kalktı. paylaşım için çok teşekkürler.
resim yok
Hamza ILGAZ – 19/10/2017 - 13:11:48
Paylaşım için çok teşekkürler, internette ne kadar çözüm okuduysam işe yaramadı. bu paylaşımla sorunum çözüldü.
resim yok
Cansel GÜZEL – 19/10/2017 - 15:59:46
Dell 5567 cihazımda bu sorun vardı. internette baya araştırdım. sorunum kısmen çözülmüştü. Bu paylaşımla sorunum şuan için çözüldü görünüyor.

Yorumlarınızı Ekleyin

Adınız*
Soyadınız*
E-Posta*
Güvenlik Kodu*
Güvenlik Kodu*
Yorumunuz*